Tüketici Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır

Tüketici Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır

Kredi verenin tüketiciye, faiz veya benzeri bir menfaat karşılığında ödemenin ertelenmesi, ödünç veya benzeri finansman şekilleri aracılığıyla kredi verdiği veya kredi vermeyi taahhüt ettiği bütün sözleşmeler tüketici kredisidir. Belirli süreli kredi  sözleşmesinin şartları tüketici aleyhine değiştirilemez.Kredi verenin ve varsa kredi aracısının, tüketiciye, teklif ettikleri kredi sözleşmesinin koşullarını içeren sözleşme öncesi bilgi formunu, sözleşmenin kurulmasından makul bir süre önce vermesi zorunludur.

TÜKETİCİ KREDİSİ DOSYA MASRAFI  İADESİ

 • Tüketici kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen İhtiyaç kredisi dosya masrafının değerleri aşağıda nasıl başvurulacağını belirtilmiştir. Tüketici Bankadan çekmiş olduğu Tüketicit kredisi ile ilgili olarak aşağıdaki yollara başvurmalıdır. Tüketici Tüketici Hakem heyetine ve Tüketici mahkemelerine kendi başvuracağı gibi, avukat ile de başvurabilmektedir.
 • 28 Mayıs 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe giren 6502 sayılı yasa gereğince parasal sınırlar şu şekilde yeniden düzenlenmektedir:
 1. Tüketici kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen Tüketici kredisi dosya masrafının değeri,  iki bin Türk Lirasının (0-1.999,00TL) altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetlerine,
 2. Tüketici kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen Tüketici kredisi dosya masrafının değeri,  Üç bin Türk Lirasının (2.000,00- 2.999,00TL) altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine,
 3. Tüketici kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen Tüketici kredisi dosya masrafının değeri,  Büyükşehir statüsünde bulunan illerde ise iki bin Türk  Lirası ile üç bin Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine başvuru zorunludur.
 4. Bu değerlerin üzerindeki(3.000,00TL ve üzeri) uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılamaz. Bununla ilgili Tüketici Mahkemelerine dava açılır.
 • Tüketici hakem heyetleri kendilerine yapılan başvuruları gereğini yapmak üzere kabul etmek zorundadır.Başvurular, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici hakem heyetine yapılabilir. Tüketici Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır.

 

Tüketici Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır

Tüketici Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır

 

4 SORULAR

 1. NUH BALİ dedi ki:

  Tüketici Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim.. Başarılar dilerim..

 2. SİMAY OLGUN dedi ki:

  Tüketici Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Makaleniniz davası ile ilgili net bir yazı olmuş.. teşekkürler..

 3. GÜLBÜKE BACANLI dedi ki:

  Tüketici Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır hukuk mahkemesine temyiz dilekçesi örneği varmıdır. Bana yardımcı olurmusunuz..

 4. SUDE KARAPINAR dedi ki:

  Tüketici Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Bu dava açmak için bilmeniz gerekenler nelerdir. dava açmak için nasıl bir yol izlenir

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
[recaptcha]

BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri