Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır

Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır

Kredi verenin tüketiciye, faiz veya benzeri bir menfaat karşılığında ödemenin ertelenmesi, ödünç veya benzeri finansman şekilleri aracılığıyla kredi verdiği veya kredi vermeyi taahhüt ettiği bütün sözleşmeler tüketici kredisidir. Belirli süreli kredi  sözleşmesinin şartları tüketici aleyhine değiştirilemez.Kredi verenin ve varsa kredi aracısının, tüketiciye, teklif ettikleri kredi sözleşmesinin koşullarını içeren sözleşme öncesi bilgi formunu, sözleşmenin kurulmasından makul bir süre önce vermesi zorunludur.

TAŞIT KREDİSİ DOSYA MASRAFI İADESİ

 • Taşıt kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen İhtiyaç kredisi dosya masrafının değerleri aşağıda nasıl başvurulacağını belirtilmiştir. Tüketici Bankadan çekmiş olduğu Taşıt kredisi ile ilgili olarak aşağıdaki yollara başvurmalıdır. Tüketici Tüketici Hakem heyetine ve Tüketici mahkemelerine kendi başvuracağı gibi, avukat ile de başvurabilmektedir.
 • 28 Mayıs 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe giren 6502 sayılı yasa gereğince parasal sınırlar şu şekilde yeniden düzenlenmektedir:
 1. Taşıt kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen Taşıt kredisi dosya masrafının değeri,  iki bin Türk Lirasının (0-1.999,00TL) altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetlerine,
 2. Taşıt kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen Taşıt kredisi dosya masrafının değeri,  Üç bin Türk Lirasının (2.000,00- 2.999,00TL) altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine,
 3. Taşıt kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen Taşıt kredisi dosya masrafının değeri,  Büyükşehir statüsünde bulunan illerde ise iki bin Türk  Lirası ile üç bin Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine başvuru zorunludur.
 4. Bu değerlerin üzerindeki(3.000,00TL ve üzeri) uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılamaz. Bununla ilgili Tüketici Mahkemelerine dava açılır.
 • Tüketici hakem heyetleri kendilerine yapılan başvuruları gereğini yapmak üzere kabul etmek zorundadır.Başvurular, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici hakem heyetine yapılabilir. Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır.

 

 

7 SORULAR

 1. ÖZGÜR FINDIK dedi ki:

  Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Bu davanın Masrafı ne kadar? Bu dava maliyetli mi bilgi verirseniz sevinirim.

 2. AYLİN ŞAHİNKAYA dedi ki:

  Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Acaba bu dava ne kadar sürer veya sonuçlanır..

 3. SÜMEYRA ZENGİL dedi ki:

  Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Sizden randevu almak istiyorum.Yardımcı olurmusunuz?

 4. SERKAN ABAR dedi ki:

  Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Dava ve avukat masrafları konusunda bilgi verebilir misiniz?

 5. ARZU IZATOV dedi ki:

  Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Sayın avukat Mevcut davanın açma şartları nelerdir.?

 6. MÜGE OZAT dedi ki:

  Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Bu dava Hakkında bazı sorular aklıma takıldı.

 7. MİNA HERİSÇİ dedi ki:

  Taşıt Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Sayın İlkay hukuk bürosu, bu davayı açmayı düşünüyorum..

AVUKATA SORU SOR

 

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
[recaptcha]

BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri