İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır

İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır

Kredi verenin tüketiciye, faiz veya benzeri bir menfaat karşılığında ödemenin ertelenmesi, ödünç veya benzeri finansman şekilleri aracılığıyla kredi verdiği veya kredi vermeyi taahhüt ettiği bütün sözleşmeler tüketici kredisidir. Belirli süreli kredi  sözleşmesinin şartları tüketici aleyhine değiştirilemez.Kredi verenin ve varsa kredi aracısının, tüketiciye, teklif ettikleri kredi sözleşmesinin koşullarını içeren sözleşme öncesi bilgi formunu, sözleşmenin kurulmasından makul bir süre önce vermesi zorunludur. İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır soru olarak soruluyor.

 • İhtiyaç kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen İhtiyaç kredisi dosya masrafının değerleri aşağıda nasıl başvurulacağını belirtilmiştir. Tüketici Bankadan çekmiş olduğu konut kredisi ile ilgili olarak aşağıdaki yollara başvurmalıdır. Tüketici Tüketici Hakem heyetine ve Tüketici mahkemelerine kendi başvuracağı gibi, avukat ile de başvurabilmektedir.
 • 28 Mayıs 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe giren 6502 sayılı yasa gereğince parasal sınırlar şu şekilde yeniden düzenlenmektedir:
 1. İhtiyaç kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen İhtiyaç kredisi dosya masrafının değeri,  iki bin Türk Lirasının (0-2.200,00TL) altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetlerine,
 2. İhtiyaç kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen İhtiyaç kredisi dosya masrafının değeri,  Üç bin Türk Lirasının (2.200,00- 3.300,00TL) altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine,
 3. İhtiyaç kredisi dosya masrafı nasıl geri alınması için çekilen İhtiyaç kredisi dosya masrafının değeri,  Büyükşehir statüsünde bulunan illerde ise iki bin Türk  Lirası ile üç bin Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine başvuru zorunludur.
 4. Bu değerlerin üzerindeki(3.300,00TL ve üzeri) uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılamaz. Bununla ilgili Tüketici Mahkemelerine dava açılır.
 • Tüketici hakem heyetleri kendilerine yapılan başvuruları gereğini yapmak üzere kabul etmek zorundadır.Başvurular, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici hakem heyetine yapılabilir.

 

İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır

İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır

 

5 SORULAR

 1. MAŞALLAH BOYLU dedi ki:

  İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Davayı açmak istiyorum süreç ne olur en acil davayı siz alırsanız masraflarım ne kadar tutar.

 2. GİZEM EKMEN dedi ki:

  İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Sayın avukat Mevcut davanın açma şartları nelerdir.?

 3. SEYİT ALTAY dedi ki:

  İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Bu davada ben nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz ?

 4. GÜLÇİN İNCE dedi ki:

  İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır Davayı ben hangi mahkemede açabilirim.. Davanın yetkili mahkemesi neresidir.. Saygılarımla.

 5. DİLARA IŞIK dedi ki:

  Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz.

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
[recaptcha]

BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri