Banka Dosya Masrafı Makbuzu Nasıl Alınır

Banka Dosya Masrafı Makbuzu Nasıl Alınır

 • Tüketici bankaların kendisinden aldığı kredi dosya masraflarını geri alınması için tüketici hakem heyetlerine veya belirtilen değerin üstünde ise tüketici mahkemelerine başvuru yapmak zorundadır. Tüketici Hakem heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine Müracaat edilirken Banka dosya masrafı iadesi için dilekçe hazırlanır. Hazırlanan dilekçenin ekine eklenmesi gereken en önemli belge banka kredi dosya masraflarını gösteren makbuz veya dekont eklenmesi zorunludur.
 • Tüketicinin genelde banka dosya masrafını gösteren makbuz veye belge genelde kayıp etmiş veya almadığından elinde bulunmamaktadır. Bu durumda Tüketici kredi kullandığı bankaya müracaat ederek bu makbuzu belli bir ücret karşılığında temin edebilir.
 • Aşağıda örnek olarak sunulan dilekçe ile bankaya müracaat edilerek verilir.

Dilekçe Örneği – Banka Dosya Masrafı Makbuzu Nasıl Alınır

A BANKASI    ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

…………….nolu müşterinizim. Şubenizden ……………… tarihinde …………… ay vadeli olarak ……….. faiz oranı üzerinden …………………. TL ………………. Kredisi kullandım ve ……………. Ay ödeme yaptım. İlgili krediyi kullanırken dosya masrafı adı altında tarafımdan eke makbuzunu sundugum ………… TL kesinti yapılmıştır. Kesinlen bu tutarın, 4077 sayılı Tüketici Koruma Kanunu’na göre haksız şart sayıldığından tutarın tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. Tarih :

Ad, Soyad:

Adres:

İmza:

7 SORULAR

 1. NİL KİRİŞÇİOĞLU dedi ki:

  Banka Dosya Masrafı Makbuzu Nasıl Alınır Bu konu Hakkında güncel Yargıtay kararlarına ihtiyacım var, yardımcı olurmusunuz.

 2. BALKİ CEYLAN dedi ki:

  Banka Dosya Masrafı Makbuzu Nasıl Alınır Size email olarak gönderdiğim davamda zaman aşımı söz konusumudur. teşekkürler….

 3. PERİHAN ASHAD dedi ki:

  Banka Dosya Masrafı Makbuzu Nasıl Alınır Bu dava için gerekli belgeler nelerdir..

 4. TUNGA KIRIMLIOĞLU dedi ki:

  Banka Dosya Masrafı Makbuzu Nasıl Alınır Bu dava için gerekli belgeler nelerdir..

 5. MEDİHA AVCU dedi ki:

  Banka Dosya Masrafı Makbuzu Nasıl Alınır Bu duruma karşılık olarak dava açmak istiyorum.

 6. MİRAY ATAK dedi ki:

  Banka Dosya Masrafı Makbuzu Nasıl Alınır Şahitlerim mevcuttur ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim ..

 7. NECLA DERİN dedi ki:

  Banka Dosya Masrafı Makbuzu Nasıl Alınır Davayı ben hangi mahkemede açabilirim.. Davanın yetkili mahkemesi neresidir.. Saygılarımla.

AVUKATA SORU SOR

 

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
[recaptcha]

BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri