Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık

Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık

Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık

Modern hukuk sistemi dahilinde miras bırakan yani muris tarafından tüm varlıklarının sorumluluğunun yasal mirasçılarına geçmesidir. Vasiyet ise kelime olarak miras hukuku alanı içerisinde yer alan Halk dilinde de ölüm halinde malların resmi sahiplerinin önceden belirlenmesi veya miras malının bırakılması olarak bilinmektedir.

Vasiyetnamenin Hazırlanması Avukatlık Ve Danışmanlık

Vasiyetname hazırlanması ile bir irade yaratmak mı istiyorsunuz.  Vasiyetname genelde mirasa konu gayrimenkul, taşınır yada araziyi yani malların dağıtımını yapmak, mirasa sahip mirasçısını birini düşünme duygusu  veya miras hakkından mirasçının çıkarmak istenmesi halinde hazırlanmaktadır.
Miras hukukumuzda bireysel vasiyet bulunmuyorsa  mirasa konu malların miras bırakanın iradesini ya da dileklerini göz önünde bulundurmadan, yasaya göre ölüm sonrası kural olarak pay oranında dağıtılacaktır.
Miras bırakanın isteği ve dilekleri, yalnızca geçerli ve etkili bir irade oluşturulmuşsa konu farklılık göstermektedir. Miras  varlıkların dağıtımı açık bir şekilde düzenlenirse, ilerde mirasa konu mallardan dolayı  aile fertlerinin  uyuşmazlığı önlenebilir. Bu paylaşımlara  şirket payları ve  hisse senetleri varlıklarıda dahil edilerek vasiyet yapılabilinir.
Vasiyetname ile vasiyet ancak miras bırakanın iradesi sakat değil yada geçerli ise uygulanmasına imkan olacaktır. Miras hukukunda miras ve paylaşım konuları, saklı pay ve ihlalleri karmaşık bir kural zinciri olması sebebiyle vasiyetin hazırlanması konusunda Avukat desteği ve Danıışmanlığı düşünülmelidir. Avukat desteği ve Danışmanlığı ile sizin isteğiniz ve düşünceleriniz miras hukuku kuralları içerisinde hazırlanmamış ise Vasiyetin İptal edilmesine konu edilerek ortadan kaldırılabilinir.
Avukat desteği ve danışmanlığı olması halinde, Vasiyetnamenin ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre bireysel talepleriniz doğrultusunda hazırlanır. Vasiyetnamede isteğiniz  ile miras mallarını dağıtımını kendiniz yapmış olursunuz. Ayrıca Avukat desteği ile istek ve taleplerinizi miras hukuku içerisinde inceleyerek miras saklı pay oranları göz önüne alarak size  tavsiyede bulunmuş olacaktır. Bunun yanında miras payı oranları ve miras hukukuna aykırılık olmamasına dikkat ederek  yasal doğrultuda dileklerinizle ifade etmeyi önerecektir.
Bu tavsiye ve dilekler doğrultusunda vasiyetname Avukat tarfından sizin isteğiniz dikkate alınarak hazırlanmış olacaktır. Ayrıca Vasiyetnamenin geçerliliğinde daha önemli hale gelmesi için vasiyetnamenin el yazısı ve noter onayı işlemlerinide sizinle beraber yapabilecektir.
Vasiyetnamenin hazırlanması öncesinde gerekirse Avukat Taşınır ve Taşınmazın Dava ile cins ve değerleri tespit edilerek yapılması, vasiyetin saklı pay oranlarının ihlali konusunda önem arz edecektir.

Vasiyetnamenin Hazırlanmasında Avukat Desteği Ve Danışmanlık İçin İstenecek Bilgiler

Danışmanlık kural olarak yüz yüze ve Avukat ofisinde yapılmalıdır. Danışmanlık öncesi merak edilen soru ve özel durumlar önceden belirlenmelidir.
Bu görüşmede vasiyetnamenin genel taslağı çizeleceğinden, istekleriniz ile vasiyetnameye konu edilecek varlıklarınız ve düşünceleriniz belirtilmelidir.
Vasiyetname sözleşmesnin hazırlanmasına benzer eşin vasiyeti, miras sözleşmesi, evlilik sözleşmeleri genel ve yasal kurallar içerisinde avukat destek ve danışmanlığı ile hazırlanması dahilinde daha geçerli hale gelecektir.

Vasiyetname Hazırlanmasında Danışmanlık Konularında Sık Sorulan Sorular Nelerdir?

Vasiyet veya vasiyetname denildiğinde sıkça telefuz edilen ve merak edilen ve cevapları merak edilen sorular bulunmaktadır. Başlıca bu sorulara bakıldığında, vasiyetin nasıl hazırlanacağı, vasiyetnamenin nasıl açılacağı yada vasiyetnamenin nasıl iptal edileği konusu merak edilmektedir.
Bunun yanı sıra vasiyetname nasıl açılır, vasiyetname nasıl yazılır, vasiyetname nasıl işleme konur, vasiyetname nasıl düzenlenir, vasiyetname nasıl açıklanır, vasiyetname nasıl bozulur, vasiyetname nasıl öğrenilir,  vasiyetname nasıl saklanır, vasiyetname nasıl yapılır, vasiyetnamenin açılması nasıl olur, vasiyetname nedir nasıl düzenlenir, vasiyetname nasıl yapılır miras,  vasiyetname varsa miras paylaşımı nasıl yapılır şeklinde devam eder.

18 SORULAR

 1. BİRGÜN BERKSUN dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Bu duruma karşılık olarak dava açmak istiyorum.

 2. MAKBULE YORULMAZ dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Bu davada bir çok talebim oldu hiç bir şekilde sonuç alamadım bundan sonra ne yapılabilir.

 3. ÖZNUR EŞİNGEN dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Sizden randevu almak istiyorum.Yardımcı olurmusunuz?

 4. BİRGÜN BERKSUN dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Sayın İlkay hukuk bürosu, bu davayı açmayı düşünüyorum..

 5. MEVLÜT BAYKAL dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Makalede belirttiğiniz dava Nasıl açılır? Süreci Hakkı’nda bilgi verirmisiniz.

 6. DÜRİYE ÇAĞIRGAN dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Davanın şekli zamanı ve basarı olanağımız tam olarak nedir sizden bilgi rica edebilirmiyim…

 7. MEVLÜT BAYKAL dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Dava ve avukat masrafları konusunda bilgi verebilir misiniz?

 8. FEYZA SEZİKLİ dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Bu duruma karşılık olarak dava açmak istiyorum.

 9. NURBANU KULDUK dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Konuyla ilgili bilgi verirseniz ona göre bir yol izlemek isterim teşekkür ederim iyi çalışmalar.

 10. CANBERK HASAN dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Makaleniniz davası ile ilgili net bir yazı olmuş.. teşekkürler..

 11. ESRA ARGA dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Sayın İlkay hukuk bürosu, bu davayı açmayı düşünüyorum..

 12. FEYZA SEZİKLİ dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Bu duruma karşılık olarak dava açmak istiyorum.

 13. FATMANUR AYDINKAL dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Makaleniniz davası ile ilgili net bir yazı olmuş.. teşekkürler..

 14. BATURHAN SERTDEMİR dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Acaba bu davayı avukatsız takip edebilirmiyim? Davanın dilekçe örneğini bulabilirmiyim..

 15. DİDAR BİNİCİ dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Bu dava için nasıl bir hazırlık aşaması vardır..Cevap verirseniz sevinirim..

 16. ETHEM BODUGÖZ dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık hukuk mahkemesine başvuru dilekçe örneği bulabilirmiyim..

 17. TOYANÇ BAĞ dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Bu dava için gerekli belgeler nelerdir..

 18. ORHAN KILINÇ dedi ki:

  Vasiyetname Nasıl Hazırlanır Danışmanlık Aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim.. Başarılar dilerim..

AVUKATA SORU SOR

 

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
[recaptcha]

BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri