Avukata Soru Sor Danışmanlık

Hukuk büromuzun internet sitesinde birçok hukuki konuda sorular sorulması ve cevaplar alınması mümkün olmaktadır. Sitemizden vatandaşlarımız ve kurumsal müvekkillerimiz rahatlıkla yararlanabilmektedirler. Hukuk büromuzdaki güçlü avukat kadromuz ile bu alanda soracağınız tüm sorulara cevaplar verilecektir. Bu şekilde başarılı olarak hukuki konularda bilgi almanız sağlanacaktır. Sitemiz üzerinden bu alana gelecek tüm sorular cevaplanacaktır. Soruların mahiyetine göre hukuki desteğe ihtiyacı açık durumda olan ve talepte bulunan kişilere elektronik posta ve telefonlar ile iletişim kurarak yardım edilecektir. Bu işlem ile yürütülmekte olan davaları ve farklı hukuki süreçleri tamamlanana ve son aşamalara ulaşana kadar işlemleri başarılı bir şekilde yürütülecektir.

Bu alanda sorulacak sorulardan başarılı ve işe yarar cevapların alınabilmesi için soruların odak noktasını iyi belirlemek, avukatlara gerekli bilgileri aktarmak ve soruları kısa tutmak önemli olacaktır. Sorulacak soruların genel hatları ile anlatılması ve çok fazla detaylara girilmeden kısa olarak yöneltilmesi cevaplama konusunda daha fazla başarı kazandıracaktır. Avukatların kısa soruları cevaplamak konusuna daha fazla yatkın oldukları hesaplanmalıdır.

Hukuk birçok farklı alandan oluşmaktadır ve avukatlar belirli alanlarda daha fazla ilgili ve bilgili olmaktadır. bu durum boşanma konusu ile kadastro konularının avukat açısından farklı olması anlamına geldiğini göstermektedir. Bir soruda farklı hukuk alanlarına girmek yerine belirli bir alanda kalınırsa sorulara cevap alınması daha kolay olacaktır. Birbirine yakın olan alanlarda sorulacak sorular daha fazla başarılı olabilmektedir.

Sorular Net ve Açık Olmalı

Sorulacak sorularda yaşanılan olayların anlatılması yerine net olarak bilgi alınması istenen olaydan bahsedilmelidir. Bu konuda genel ifadeler olan “böyle yaparsam şöyle mi olur” gibi sorular yerine olayın tam olarak nasıl olduğu kısaca anlatılarak net olarak durum açıklanmalıdır. Bu şekilde farklı hukuki alanlara girilmesi gibi durumlar ve durumun avukat tarafından net anlaşılması sağlanabilmektedir.

Konuya bağlı kalmak oldukça önemlidir. Bir hukuki durum hakkında ayrıntılar verilir iken farklı ve olay ile alakası olmayan veya başka bir hukuki durumu anlatacak ayrıntılar gereksiz olacaktır. Bunun yerine sadece olayın ve durumun avukat tarafından ilk anda bilinmesi gereken ayrıntıları anlatılmalıdır. Bu alanda sorulacak sorularda yürütülen bir dava veya açılacak bir dava konusunda genel hatlarda cevaplar verilecektir. Bu sebeple çok ayrıntının anlatılması gereksiz olacaktır. bu detaylı ayrıntılar yapılacak görüşmelerde anlatılabilmektedir.

Sorulacak sorularda kişisel bilgilere girmeden genel ifadeler ve tanımlar ile soruları sorun. Sorunun yazılmasından sonra, göndermeden bir kez okuyun. Bu şekilde sorunun net olarak anlaşılabildiğinden emin olunması ve avukatların da kolayca anlayabileceklerinden emin olabilirsiniz.

Hukuki konularda sorularınız var ve bu konuda aydınlatıcı ve tatmin edici bir cevap aradığınızda Sitemizin Avukata Soru Sor kısmından oldukça kolay bir şekilde sorularınızı yöneltebilirsiniz. Buradan başarılı bir şekilde hukuk büromuzda yetkili ve görevli olan hukuk uzmanları sizlerin sorularını kolay bir şekilde cevaplayacaklardır.

Avukatlık Ve Danışmalık Konusunda Soru

Yukarıda belirtilen ve hukukun birçok farklı dalı ile alanında sorularınızı bu sistemden kolay bir şekilde sorabilirsiniz. Konusunda uzman ve tecrübeli olan avukatlarımız sizlere oldukça kısa sürelerde cevaplar vererek sizlere hukuki konularda yardımcı olacaklardır. Hukuk büromuz birçok müvekkili ve başarılı davaları ile oldukça üst düzey referansları bulunan bir hukuk bürosudur. Bu sebeple soracağınız tüm sorulara gerekli ve sizlere yardımı olacak cevaplar verilecektir. Kolay bir şekilde bu soruların sorulması ile başarılı bir şekilde cevap alınması ve hukuki konularda bilgi sahibi olunması mümkün olacaktır. Bu konuda hukuk büromuz sizlere oldukça başarılı şekilde yardım ve hizmet sunmaktadır.

Avukatlarımız bu sistem ile soru sorulduğunda sizlerin avukatı olmadıkları ve avukat müvekkil ilişkisinin başladığı anlamına gelmemektedir. Sorduğunuz soruya cevap veren bir avukat ile vekalet işlemi yapılmamış ve siz onun müvekkili olmamışsınızdır. Sorulara verilecek cevaplar hukuki danışmanlık olarak bir tavsiye niteliğinde olmaktadır ve gizli tutulmaktadır.

Yaşamımızda yaptığımız birçok davranış ve eylem ile çevremizdeki bir eşya, hayvan ve insan ile etkileşimimiz hukuk normları içerisinde yer almaktadır. Daha açık bir ifade ile yapılacak tüm davranışlar hukukun farklı dallarını oluşturmaktadır. Bu sebeple avukatlara hukuk konusunda oldukça geniş bir alanda sorular sorulabilmektedir.

Avukatlar bölümlerinden mezun olduklarında genel olarak tüm hukuk dalları konusunda eğitimli şekilde mezun olabilmektedir. Ancak bir avukatın tüm alanlarda yüksek bir bilgi ve deneyiminin olması oldukça zordur. Bu sebeple avukatlar bir veya birkaç alanda yoğunlaşarak bu konularda davaları kabul etmektedir. Bu durumda belirli alanlarda uzman olan avukatların bulunabilmesi anlamına gelmektedir. Örneğin ceza avukatı ceza hukukunda kendisini geliştirmiş ve bu alanda uzmanlaşmıştır. Bunun yanında boşanma avukatı ise aile ve boşanma ile velayet ve nafaka gibi konularda çok daha uzman olmaktadır. Bu durum farklı konularda uzman olan avukatların bulunması ve davaların çok daha kolay bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır. Bu şekilde oldukça başarılı olarak davalar sonuçlanabilmektedir. Sistemimizde de sorulacak sorulara ilgili uzman avukatlar bakmaktadır. İş ve çalışma alanında bir sorunuz olduğunda buna iş hukuku avukatı bakmaktadır. Diğer alanlardaki sorularınıza ise o alanda uzman olan avukatlar bakmakta ve cevaplamaktadır. Bu şekilde sizlere en başarılı ve sorunsuz şekilde cevaplar verilebilmektedir. Sistemimizde tüm hukuk alanlarındaki sorularınızı sorabilir ve kısa sürede cevaplar alabilirsiniz.

 • Aile Hukuku ve Boşanma Davaları
 • Anlaşmalı Boşanma Davaları
 • Bilişim Hukuku Davalar
 • Vergi Hukuku Davaları İtirazı
 • Kat Mülkiyeti
 • İcra Hukuku İcra Davaları
 • Trafik Kazası Ceza Davası – Trafik Kazası Tazminat Davası
 • İş Hukuku ve işçi – işveren Tazminat Davaları
 • Borçlar Hukuku Davaları
 • Tanıma Ve Tenfiz Davaları
 • İnşaat Hukuku Sözleşmeleri Davaları
 • Ticaret ve Sözleşme Hukuku
 • İş Kazası Tazminat ve Ceza Davaları
 • İşe İade Davaları
 • Hizmet Tespit Davaları
 • Ceza Hukuku ve Davaları

Avukata Soru Nasıl Sorulur

 • Aldatma Nedeniyle boşanma davası açmak istiyorum? Aldatmayı Nasıl İspat Ederim?
 • Babamdan miras kaldı. Paylaşım yapamıyoruz. Paylaşım için hangi dava açılır?
 • İlkay Hukuk Bürosunda Randevu nasıl alırım.?
 • Babam ölmeden önce tüm mirasını abime bırakmış. Tapu iptal davası açmak istiyorum ne yapabilirim?
 • Bana icra takibi yapıldı.Ben bu borcu ödedim elimde de belgelerim var. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim.?
 • İşveren beni haksız olarak işten çıkardı, kıdem ve ihbar tazminatı ödemedi. Bunun için nasıl dava açabilirim.?
 • Haksız olarak, hiç bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldım. İşe geri dönmek için ne yapmalıyım.?
 • Boşanma davası açmak istiyorum. Hiçbir gelirim yok, avukat tutmak istiyorum fakat ödeme gücüm yok. Bu durumda ne yapabilirim?
 • Elimde ödenmemiş ve ödeme günü geçmiş bir senet var. Seneti tahsil etmek için nasıl bir işlem yapmalıyım?
 • Bana icra takibi yapılmış, senetteki imza bana ait değil, bu durumda ne yapabilirim.?